Co to jest profil zaufany i do czego go potrzebujesz?

Profil Zaufany PZ to bezpłatna metoda potwierdzania tożsamości obywatela Polski w elektronicznych systemach administracji. Informacje o użytkowniku są dokładnie zweryfikowane. Dzięki temu każda osoba, która ma profil zaufany, jest wiarygodna — nikt nie może się pod nią podszyć, a dane na profilu zaufanym są odpowiednio zabezpieczone.

Za pomocą profilu zaufanego potwierdzisz swoją tożsamość w Internecie i podpiszesz elektroniczne dokumenty (bez ich drukowania, odręcznego podpisywania, skanowania i wysyłania).

Dzięki profilowi zaufanemu możesz korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych. Umożliwia on dostęp m.in. do serwisów ePUAP, PUE ZUS, CEIDG, obywatel.gov.pl, biznes.gov.pl. Dzięki niemu można zamówić kartę EKUZ, złożyć wniosek o dowód lub prawo jazdy, uzyskać odpisy aktów urodzenia, małżeństwa lub zgonu, zawiadomić o zbyciu pojazdu, wysłać wnioski do ZUS, sprawdzać swoje zwolnienia lekarskie, sprawdzić, czy pracodawca zgłosił cię do ubezpieczeń itp.

Korzystanie z usług urzędowych on-line jest wciąż udoskonalane, a z biegiem czasu wypełnianie formularzy staje się prostsze i wręcz intuicyjne. Pilne sprawy załatwiamy w dogodnym dla nas czasie, bez konieczności dojazdu i stania w kolejkach.

Planujesz założyć firmę? Chcesz zaplanować na co wydać środki?
Pomożemy!
Pakiet usług i sprzętu dla nowo powstałych firm!!!

Jak założyć Profil Zaufany?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *