Jak założyć profil zaufany?

Posiadanie profilu zaufanego i załatwianie przy jego użyciu urzędowych spraw on-line jest ogromnym udogodnieniem, zwłaszcza dla tych, którzy cenią czas.

 

Jak założyć profil zaufany?

1. Za pomocą internetowego konta bankowego, jako zewnętrznego dostawcy tożsamości.
Ten sposób ze względu na prostotę i oszczędność czasu wybierany jest przez większość użytkowników.

Zrób to od razu. Wejdź na Profil Zaufany, a system przekieruje Cię na stronę, gdzie będziesz mógł wybrać bank, w którym posiadasz konto. Zaloguj się na konto. Automatycznie pojawi się wniosek, który należy wypełnić i zatwierdzić. W ten sposób potwierdzisz Profil Zaufany bez konieczności osobistego odwiedzania urzędu lub placówki bankowej. Twoje dane zostały już odpowiednio zweryfikowane przez bank i nie musimy przechodzić dodatkowego procesu potwierdzania tożsamości.

Wniosek można też wypełnić bezpośrednio z poziomu własnego bankowego konta internetowego.

Według najnowszych danych, Profil Zaufany mogą zakładać dziś bez wychodzenia z domu klienci:

  • PKO BP,
  • Banku Millennium,
  • ING Banku Śląskim,
  • Pekao SA,
  • Inteligo,
  • Bank Zachodni WBK,
  • mBank,
  • platformy usług pocztowych Envelo.

Wkrótce usługa będzie dostępna dla wszystkich klientów korzystających z bankowości internetowej.

Podczas zakładania Profilu Zaufanego trzeba wyrazić odpowiednie zgody, podać numer telefonu oraz adres e-mail. Na koniec pozostaje zatwierdzenie dyspozycji hasłem SMS. Profil jest ważny trzy lata. Każda osoba może mieć wyłącznie jeden aktywny profil, co w praktyce oznacza, że można go powiązać z serwisem bankowości internetowej TYLKO JEDNEGO BANKU.

2. Za pomocą certyfikatu kwalifikowanego logując się na stronie Profilu Zaufanego.
Jeśli posiadasz certyfikat kwalifikowany, czyli elektroniczny podpis, który równoważny jest z podpisem własnoręcznym, możesz użyć go do założenia profilu zaufanego. Twoje dane z certyfikatu kwalifikowanego są wiarygodne Dzięki temu profil zaufany założysz od ręki, bez wychodzenia z domu.

3. Wypełniając wniosek elektronicznie i potwierdzając swoją tożsamość w punkcie potwierdzającym.
Wejdź na stronę Profilu Zaufanego. Wystarczy wypełnić formularz i go zarejestrować. W ten sposób złożysz wniosek o założenie profilu zaufanego. W ciągu 14 dni od złożenia wniosku jednorazowo musisz udać się do punktu potwierdzającego i zatwierdzić tam założenie profilu.

Punkty potwierdzające to różne urzędy i banki. Wyszukiwarka tych miejsc znajduje się na stronie Profilu. Wejdź w Filtr i wprowadź nazwę miejscowości.

4. W Punkcie Potwierdzającym Tożsamość.
Jeśli nie chcesz składać wniosku przez Internet, możesz od razu iść do Punktu Potwierdzającego Tożsamość. Na miejscu, pracownik założy ci profil zaufany. Potem na swój adres e-mail dostaniesz wiadomość z linkiem, który pozwoli ci ustawić hasło do konta.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat co to jest profil zaufany i do czego go potrzebujesz. 

Planujesz założyć firmę? Chcesz zaplanować na co wydać środki?
Pomożemy!
Pakiet usług i sprzętu dla nowo powstałych firm!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *